Z zera do mastera?

Ana jest starszą panią, nie przeszkadza jednak jej to w byciu jedną z najpotężniejszych postaci w całej grze. Nawet pomimo nerfu granatu biotycznego i nanowzmocnienia wciąż pozostaje preferowanym healerem w wielu kompozycjach i meczach. Czy w graniu Aną aim jest aż tak ważny? Film poniżej zdecydowanie udowadnia że nie.

 

Pamiętaj że jesteś snajperem

Inaczej niż w przypadku Lucia czy Mercy którzy muszą być stale blisko swoich sojuszników Ana może leczyć z dużej odległości. Czasem warto znaleźć jakieś dobrze ukryte miejsce z dostępem do sojuszników by healować bez przeszkód.

Grając Aną jesteś przede wszystkim healerem, więc skupiaj się by twoje strzały w pierwszej kolejności trafiały sojuszników a nie wrogów.

Kogo Boostować

W obecnej mecie jest naprawdę wiele potencjalnych celów do nanowzmocnienia, jeśli jednak chcesz zboostować kogoś kto najlepiej wykorzysta potencjał twojego ulta to celuj w Żołnierza, Genjiego bądź Reinhardta, zwłaszcza skuteczni będą jeśli sami posiadają ulty. Alternatywą jest Winston który przy wzmocnieniu Any lepiej sprawuje się bez używania własnego ulta.

Antyleczenie ważniejsze od leczenia

Granat biotyczny jest świetnym narzędziem do szybkiego leczenia, jednak znacznie cenniejszą jego cechą jest blokowania leczenia przeciwnikom. Użyty na odpowiednim przeciwniku może zatrzymać jego towarzyszy przed uratowaniem go, a wykorzystanie go przeciwko postaci takiej jak Reaper może uratować twoją drużynę jak również znacznie ułatwić samo pokonanie go.

Similar Posts