Wybiło południe…

McCree jest chyba najbardziej ”hit-scanową” postacią w grze. Od Żołnierza ma znacznie mniejszy rozrzut na dalsze odległości i potężny burst fire z bliska którego Morrison praktycznie nie ma wcale. Nie dawno otrzymał ważny buff przyśpieszający namierzanie ultem i poprawiający działanie granatu ogłuszającego. Czemu więc Soldier jest znacznie częściej wybierany na meczach?

 

Sposoby celowania

Generalnie grając kowbojem istnieją dwie metody celowania do przeciwników. Pierwszy tak zwany ”flick shoot”: opiera się na dobrze wyćwiczonej pamięci mięśniowej, pozwalającej oddawać strzały szybko i bez specjalnego przycelowania. Instynktownie przesuwamy myszkę w prawo, lewo, górę czy dół o odpowiednią odległość, a sam czas pomiędzy wykryciem, namierzeniem a strzałem jest niezwykle krótki. Druga metoda to ”tracking”. Podczas celowania staramy się śledzić głowę przeciwnika i w odpowiednim momencie zrobić ”małego flicka” by wykonać ostatecznie celny strzał. Czas między wykryciem, namierzeniem i strzałem jest dłuższy ale pozwala zwłaszcza początkującym uzyskać lepsze wyniki. Jeśli chodzi o używanie ppm odpowiedzialnego za ”burst fire” tzn wystrzelenie całego magazynku naraz to powinniśmy go używać tylko w celu szybkiego zniszczenia barier. Nigdy nie nauczymy się celnie trafiać głów postacią takim jak Tracer jeśli będziemy go używać przeciw niej po flashbangu. Nawet gdy czujesz się nie pewnie i nie wiesz czy trafisz heada to spróbuj. Możliwe że z początku Ci się nie uda ale z czasem zaczniesz nabywać doświadczenia i wyczucia niezbędnego do trafiania głowy za głową.

Sposoby wykorzystania granatu

Część graczy używa go tylko w celu ogłuszenia przeciwnika zapominając o jego cennej właściwości: zadaje 25 obrażeń na odległości dalszej niż atak mele. Gdy przeciwnik nam ucieka a akurat przeładowujemy warto poczęstować go combem flashbang+atak mele. Rozwiązanie to będzie szybsze niż przeładowanie i pozwoli skutecznie eliminować przeciwników na low hp.

Movement i używanie przewrotu

McCree w przeciwieństwie do Żołnierza ma znacznie ograniczoną mobilność. Jego jedyną możliwością ucieczki jest użycie przewrotki która jednocześnie przeładowuje jego rewolwer. Bardzo ważne jest używanie tej umiejętności maksymalnie rozważnie – nigdy nie wpadaj w wir walki nie mając w zapasie przewrotki a już na pewno nie wjeżdżaj w środek teamfigtu z pomocą tej umiejętności. Staraj się najpierw wystrzelić cały magazynek i w razie potrzeby odwrotu użyć shifta. Podobnie jak Zennyata McCree jest stosunkowo wolny, postaraj się wypracować dobry nieprzewidywalny styl poruszania by unikać jak najbardziej przyjmowania obrażeń.

Kiedy w ogóle pickować kowboja

W Overwatch’u przy wyborze postaci pod uwagę trzeba wziąć kilka czynników: na jakiej mapie jesteśmy, i na jakich przeciwników walczymy. McCree czuję się jak ryba w wodzie na zamkniętych przestrzeniach pełnych ciasnych przejść, może tam w pełni rozwinąć potencjał flashbanga. Jeszcze nie tak dawno obserwowaliśmy tak zwaną tank metę, drużyny grały często na trzech tanków a czasem nawet na czterech. Wtedy znacznie lepiej radził sobie z Nimi Żołnierz, mógł z średniej odległości prowadzić ciągły ostrzał utrudniający im życie. Na Zarii z gotową do użycia tarczą czy D.Vię granat kowboja nie robił wrażenia. Obecnie za to obserwujemy tak zwaną dive metę w której kluczem jest mobilność. Często widzimy w jednej drużynie Genjego, Tracer i Farę. Flashbang i potężne obrażenia z headshota czy też z prawego przyciski myszy mogą ich zmieść zanim się zorientują że za nimi byłeś.

Jak używać ulta

Jednym z ważnych etapów rozwoju swoich umiejętności jest porzucenie przesadnej pazerności. Pewnie, jeśli się uda zabić czterech jednym ultem to świetna sprawa ale nie zawsze się uda. Jeśli namierzyłeś jednego czy dwa pewne fragi to nie żałuj użyć ulta, przetrzymanie go za długo może spowodować utratę jakiegokolwiek celu a w gorszym przypadku twoją śmierć. Podczas używania ulta kowboj jest smakowitym kąskiem dla snajperów: prawie nieruchomy, dobrze widoczny cel. Skupiaj się na wybieraniu celów o mniejszej ilości zdrowia takich jak Mercy, Zenyatta czy Fara. Namierzysz ich znacznie szybciej niż na przykład Wieprza.

Mamy nadzieję że te rady pomogą wam ulepszyć swoją grę McCreem i sprawić ją przyjemniejszą. A czy Ty masz jakieś tricki dla Kowboja? Zachęcamy do podzielenia się nimi w komentarzach.

Similar Posts