Posmakujcie ostrza Smoczego Boga!

W Overwatch World Cup właśnie zaczyna się ostatni etap rozgrywek grupowych. Przez ten czas mogliśmy oglądać grę najlepszych zawodników na świecie. Bardzo często wybierany na meczach był Genji; to co wyprawiali nim niektórzy zawodnicy przechodziło wszelkie pojęcie. Możliwe że część z Was podobnie jak nasza redakcja zapragnęła grać tak dobrze jak Danye czy Flow3r. Przedstawiamy wam kilka rad na które należy zwracać uwagę podczas gry Genjim.

 

Prawy czy lewy przycisk myszy?

Shurikeny Genjiego są pociskami typu projectiles. W przeciwieństwie do Soldiera czy McCree potrzebują czasu by dolecieć do celu. Na daleką odległość używaj lewego przyciski myszy, pociski polecą po w miarę prostej linii umożliwiając trafienie nawet z daleka. Na bliski dystans lepiej wybierać prawy przycisk: shurikeny trafią w cel szybciej, a przez to że każdy z trzech leci w inną stronę zwiększy prawdopodobieństwo celnego trafienia.

Specyfika mapy

Nasz zielony cyborg w tej kwestii jest jedną z najbardziej uniwersalnych postaci, choć są mapy na których czuć się będzie lepiej i będzie miał możliwość wykorzystania swojego potencjału w pełni. Jedną z takich map jest Numbani, a konkretniej odcinek od punktu A do pierwszego checkpoint’a. Jest tam mnóstwo ciasnych przejść idealnych do użycia ulta, deflecta czy dasha, możliwości wejścia na highground czy to w celu utrudniania przeciwnikom życia czy to w celu ucieczki.

Rozważne używanie swoich umiejętności

Genji jest dosłownie maszyną do robienia potg, duża mobilność, bardzo wysoki burst damage z bliska, i możliwość odbijania obrażeń czynią go niezwykle trudnym przeciwnikiem. Kluczem do ulepszania swojego stylu gry jest idealne trafianie w czas, czy to z użyciem odbicia, czy dasha czy ulta. Genji musi mieć w pamięci kiedy przeciwnik użył jakiejś swojej umiejętności, dla przykładu granat ogłuszający McCree i wiedzieć kiedy go akurat nie ma. Musi pilnować również swoich cooldownów by w razie problemów bezpiecznie uciec. Starajcie się unikać używania dasha tylko jako możliwość ucieczki czy wejścia w teamfight. Zadaje on 50 obrażeń i może być świetnym sposobem na wykończenie przeciwnika.

Movement

Genji dzięki dużej prędkości poruszania się, możliwości podwójnego skoku i dasha jest niezwykle mobilny. Starajcie się być jak najbardziej uciążliwi i irytujący dla swoich przeciwników. Grając przeciwko Żołnierzowi czy McCree starajcie się atakować ich z góry, ciągle zmuszając ich do obrotu. Skutecznie osłabi to ich możliwości obrony. Wykorzystujcie podwójny skok by dostawać się w miejsca dla innych niedostępne, skracać sobie drogę czy też być jak najbardziej nie uchwytnym dla wrogiego teamu.

Kontry

Jeśli w drużynie przeciwnej jest Sombra czy Winston powinniście dobrze przemyśleć czy na pewno chcecie grać zielonym ninją. Shackowany Genji jest bardzo łatwym celem, znacznie trudniej będzie Ci uciec jak również nie będziesz miał możliwości odbijania strzałów. Winston za to karci Shimadę swoim działem Tesli przy którym na nic zda się umiejętność unikania strzałów.

Graj drużynowo

Mimo tego że Genji jest wyposażony w tak bogaty arsenał powinien unikać walk 1vs1. Jeśli flankujesz bądź pewny że twoi sojusznicy będą odwracać uwagę wroga a w razie czego przyjdą Ci z pomocą. Miej na oku swojego healera by w razie potrzeby wrócić z za pleców wroga i pomóc mu przeżyć natarcie enemy flankera. Smocze ostrze świetnie combi się z umiejętnościami innych bohaterów, zadbaj więc o dobrą komunikację z drużyną zwłaszcza gdy grasz z Zarią w swoim składzie. Combo waszych ultów może zapewnić szybki team kill.

 

Similar Posts