Zhackować można wszystko, i wszystkich

Sombra powoli odnajduje się w grze, już daleko jej do początkowego strasznie niskiego pickratio. Częstotliwość jej pojawienia się na meczach wzrosła ostatnio wyjątkowo mocno; świetnie odnajduję w obecnej dive mecie, a od czasu wyjścia Doomfista stała się jego kluczową kontrą. Niektórzy wciąż nie czują się pewni grając nią. Jeśli chcecie podnieść poziom swojej gry tą postacią to możecie zastosować poniższe rady.

 

Rola w meczu

Nie wszyscy zdają sobie sprawę jaką rolę naprawdę odgrywa Ona w grze. Sombra zdecydowanie nie nadaję się zamiennika Soldiera. Dobry gracz się skupiał głównie na przeszkadzaniu wrogom. Należy zdecydowanie unikać walk 1vs1, za miast tego skupiać się na wchodzeniu na tyły wrogów, próbach zabicia healera i ucieczce z pomocą translokalizatora maksymalnie ich rozpraszając. Bardzo ważne jest by jak najszybciej ładować ulta, można to osiągnąć poprzez hackowanie apteczek dla swojej drużyny i częste ”podgryzanie” przeciwników.

Apteczki

Sombra dzięki możliwości hackowania może pozbawić swoich przeciwników apteczek bądź przyśpieszyć możliwość korzystania z nich swoim sojusznikom. Ważne jest byś rozważnie wybierał czy przejmujesz apteczki za linią frontu czy za swoimi sojusznikami. W przypadku gdy enemy team ma jednego healera rozważnie jest przedostawać się niezauważonym na plecy i pozbawiać ich możliwości użycia apteczek.

Highground

Zajmowanie pozycji wyżej niż przeciwnicy jest niezwykle pomocne podczas gry Sombrą. Umożliwia łatwe hackowanie i zadawanie sporych obrażeń samemu pozostając bezpiecznym.

Używanie translokalizatora

Teleportacja Sombry jest świetnym narzędziem do ucieczki, ale i do ataku. W przypadku przedostawania się za plecy wrogów warto pozostawić translokalizator przy zhackowanej apteczce zdecydowanie jak najdalej od ogniska walki. Możemy również użyć go by zajmować highground czy by wystrzelić się wysoko i świetnie użyć ulta.

Similar Posts