Młotem w hołotę!

Reinhardt to idealny przykład tanka; wielka tarcza służąca do obrony drużyny i spora ilość zdrowia która pomoże mu przeżyć zmasowany atak nie pozostawiają wątpliwości jaka jest jego rola w zespole. Dziś się zajmiemy tą postacią ze względu na jego nietypową specyfikę: mimo głównej roli którą jest obrona drużyny nasz Niemiecki Krzyżowiec potrafi zadać naprawdę potężne obrażenia. Klucz leży w wypracowaniu kompromisu między obroną swoich a atakiem na przeciwników.

 

Komunikacja z drużyną

By skutecznie bronić swoich musisz mieć z nimi dobry kontakt. Staraj inicjować zgrupowanie się w odpowiednich momentach i ostrzegaj sojuszników przed zdjęciem tarczy. Ostrzegaj DPS’ów skąd nadchodzą zagrożenia i w razie potrzeby zgnieć młotkiem Genjiego polującego na twojego healera.

Szarża

Możliwość chargowania Reinhardtem jest dość kontrowersyjna: fakt zadaje naprawdę sporo obrażeń ale używając jej trzeba się upewnić przynajmniej kilku rzeczy:

  • Czy nie odsłonie drużyny, ułatwiając przeciwnikom zabicie medyka?
  • Czy szarża w ogóle jest konieczna; dpsy robią swoją robotę i enemy Reinhardt za chwilę padnie, po co więc jej używać?
  • Jak wygląda sytuacja z czasem odnowienia granatu sojuszniczej i wrogiej Any, czy Zaria ma gotową barierę by osłonić sojusznika?

Generalnie rzecz ujmując trzeba mieć oczy do koła głowy i dwa razy się zastanowić czy to nie pogrąży drużyny. Fakt czasem dobra szarża może przebić obronę wroga, rozproszyć przeciwników i ułatwić eliminacje supportów wszystko to jednak zależy od specyfiki sytuacji w której się znajdujemy.

Tarcza

Czasem Reinhardt znajduję się w sytuacji gdy nie musi używać tarczy by chronić swoich. W takim przypadku zdjęcie bariery na chwilę by ją choć trochę odnowić i zebrać kilka punktów tarczy więcej może uratować komuś życie. Staraj się nie wchodzić w bezpośrednią walkę na bliski dystans bez przygotowanej tarczy, używaj jej tak by chronić swoich ale by nie zbierać nie potrzebnie obrażeń przeciwnika. Czasem rozsądniej będzie schować się za rogiem niż stać na środku z włączoną tarczą.

Używanie ulta

Ult Reina jest jedną z najpotężniejszych i najużyteczniejszych umiejętności w grze. Dobrze użyty może zatrzymać grupowe natarcie wroga, może ułatwić zdobycie punktu czy payloada. Kiedy myślimy jego ulcie zazwyczaj wszyscy myślą że trzeba złapać przynajmniej cztery osoby by się opłacało go użyć, nie jest to jednak prawdą. Dobry Reinhardt obserwuje skład drużyny przeciwnej i w sytuacji gdy wie że enemy Reaper czy Soldier mają gotowe ulty a wroga Ana ich zboostuje zachowa ulta na taką okazje. Powstrzymując takiego Żniwiarza czy Żołnierze dosłownie ocalić team od całkowitej anihilacji.

Similar Posts