Wszyscy nie lubią porażek.

Ludzie dzielą się na dwa typy; ci, którzy z przeciwnościami radzą sobie dobrze i twierdzą, że porażka to kolejny krok do zwycięstwa oraz tacy co z problemami oraz upadkami poradzić sobie nie potrafią; reagują agresywnie, przestają się starać lub też kompletnie się załamują.

To samo tyczy się gier tudzież, meczy rankingowych. Nie wiecie nawet ile czynników oddziałuje na nas podczas gry, które sprowadzają nas do trzech wyjść; wygranej, przegranej lub remisu. W tym artykule chcę zwrócić uwagę na parę istotnych rzeczy, które powinny wam dać do myślenia. Dokładniej na sprawy, które pozwolą wam na poprawienie swojej gry i nie tylko!

Samopoczucie

Jak pewnie wiemy, samopoczucie gra bardzo dużą rolę w naszym życiu codziennym. Przebywając w szkole czujemy się różnie; stres przed kartkówką, zadowolenie z dobrej oceny. W pracy martwimy się o nadmiar papierów na stole lub cieplej się nam na sercu robi jak wiemy, że wyjdziemy dzisiaj godzinę wcześniej. Z dobrym humorem i świadomością jesteśmy w stanie zrobić więcej, szybciej a przede wszystkim lepiej. Dobrze nastawieni na czyhające na nas problemy, potrafimy im sprostać.

Dlatego kiedy danego dnia jesteście zdenerwowani, smutni lub rozkojarzeni powinniście odpuścić sobie grę rankingową i wybrać tryb Szybka Gra lub jakiś z Arcade. Najlepiej byście zajęli się czymś innym poza graniem. Czymś co was odstresuje lub uspokoi, da wam odpocząć; drzemka, spacer z psem, posłuchanie muzyki.

Obowiązki i prace domowe

Ten punkt tyczy się bardziej młodszych graczy niż tych starszych. Często jest tak, że rodzice podczas waszej gry proszą was o wyrzucenie śmieci czy też pozmywanie naczyń lub wykonanie innych obowiązków domowych. Świadomość tego, że po grze będziecie musieli odrobić całą masę zadań domowych i zakuć kilkanaście definicji wcale nie poprawia wam nastroju. Doprowadzacie rodziców do szewskiej pasji, przekładając przyjemności na obowiązki co później prowadzi do kłótni i rychłego opuszczenia meczu rankingowego i osłabienia waszego teamu.

Aby uniknąć podobnych nieprzyjemności zróbcie wszystko wcześniej; wykonajcie wszystkie powierzone wam obowiązki i upewnijcie się, że nie macie jeszcze jakiś dodatkowych, nauczcie się przed grą by potem bez żadnego stresu usiąść do gry i z uśmiechem na twarzy zdobywać kolejne eliminacje. Pokażcie rodzicom, że jesteście konsekwentni, wtedy dadzą wam święty spokój i pozwolą wam dograć mecz do końca.

Toksyczność

Podczas gry rankingowej rządzą duże emocje, które wyładowywane są w różny sposób; czy to krzykiem, śmiechem lub skupieniem gracza. Czasami zdarzy się nam zareagować zbyt gwałtownie w grze czyli zdenerwować się na gracza, z którego ręki zginęliśmy już któryś raz z kolei. Rage zdarza się często, ale ważne jest to by nie dać mu się ponieść.

Nie reagujcie agresją gdyż ona spowoduje, że większą uwagę skupicie na wściekłości niż na grze co z kolei doprowadzi do większej ilości zgonów i skumulowanie złości. Tacy pro-playerzy jak Seagull, Kephrii czy Wraxu prawie nigdy okazują toksyczności. Nie wyzywajcie także, teammate’ów; wasze komentarze o ich złej grze wcale nie przybliżą was do zwycięstwa.

Nauka i zrozumienie gry

Grać uczymy się nie tylko przez samą grę ale i obserwację i naśladowanie naszych idoli. Jeśli chcecie być nieco lepszym graczem oraz zaskakiwać innych swoimi umiejętnościami, znajomością gry, powinniście znaleźć sobie jakiegoś pro-playera grającego waszym mainem. To nie tylko sprawi wam frajdę ale i nawet czegoś nauczy. Tutaj króciutka lista pro-graczy i ich mainów: (koniecznie obczajcie ich kanały i akcje)

  • Lucio – DSPStanky
  • Genji – Seagull
  • Hanzo – Wraxu
  • Roadhog – Harbleu
  • Sombra – Codey
  • Tracer – S4
  • Widowmaker – Kephrii
  • Bastion – Kolorblind
  • Winston – Miro

Mamy nadzieję, że dzięki tym radom chociaż troszkę pomożemy wam z waszymi problemami. I zapamiętajcie jedno; Nigdy się nie poddawajcie! Bohaterowie nigdy nie umierają!

~Psycho

 

Similar Posts