Nowa postać jest już na PTR.

Ashe choć na serwerach PTR gości ledwie chwile, już wzbudziła wokół siebie mnóstwo pytań. Jak ją dopasować do drużyny? Kogo kontruje i wobec kogo jest bezsilna?
Plusy i minusy Ashe.

Jej największym sojusznikiem jest średni dystans. To właśnie na nim może maksymalnie wykorzystać swój skill setup. Założycielka gangu zadymiarzy jest hitscanem; zdecydowanie ułatwia to kontrolowanie otwartej przestrzeni w której tak świetnie czuje się Fara z Mercy.

Bazowe obrażenia Ashe są niższe od Widowmaker więc na dalekim dystansie w pojedynku jeden na jeden nie jest najlepszym wyborem możliwym do podjęcia.
Sytuacja ulega zmianie w momencie w którym do gry dołącza Łaska. Jeżeli była wspólniczka McCree’ego dostanie od Mercy damage boosta, to jej żmija w trybie przycelowania może zadać aż 212 punktów obrażeń w głowę, a ta wartość pozwala nam z gry wykluczyć jednym strzałem postacie takie jak Soldier 76, WidowMaker, Junkrat czy Mercy.

W kwestii synergii między nową bohaterką a dotychczasowymi rezydentami Overwatch możemy wskazać kilka postaci które świetnie się z kowbojką dogadają. Świetnym pomysłem będzie korzystanie z grawitona Zarii który niezwykle ułatwi zadanie maksymalnych obrażeń z pomocą dynamitu. W podobny sposobu można korzystać z unieruchomienia przeciwników po użyciu mini grawitona Orisy czy zamieci Mei.

Równie wiele ciekawych kombinacji można zrobić z B.O.B’em będącym super zdolnością Ash. Ana może go nanoboostować, Zaria ochronić bańką, Lucio zapewnić mu barierę, a Żołnierz może postawić pod nim pole biotyczne. Sposobów do asystowania wąsatemu Omnikowi jest wiele; to co jednak najważniejsze to czy zboostowany B.O.B znajdzie się w odpowiednim miejscu pozwalając tym samym reszcie drużyny wykorzystać swój zestaw umiejętności w jak najlepszej mierze.

Ashe z B.O.B’em również świetnie nadają się do kontrowania dzisiaj tak często widzianych na meczach ”goatsów”. Szarża B.O.B’a potrafi wytracić impakt uderzenia tanków, a dzięki dynamitowi który zadaje w łatwy sposób dużo obrażeń możemy z ulta korzystać niemalże co chwilę.

Kilka fajnych tipów możecie odnaleźć również w filmie z analizą gry zawodnika Dallas Fuel zawartym poniżej:

 
Jakie są Wasze przemyślenia związane z Ash? Zgadzacie się z przedstawionymi przez nas zaletami i minusami postaci czy macie zupełnie inne odczucia? Zachęcamy do podzielenia się opinią w komentarzu.

Similar Posts